header image

Loteria a jej druhy

Loterie je hra, kde musíte uhádnuť čísla, ktoré budú vylosované. Na Slovensku máme veľmi veľa druhov lotérii. Či sú to už oficálne lotérie, alebo len súkromne. Hlavný poskytovatel loterii na Slovensku je spoločnosť Tipos. Pod jej vedením sú lotérie, ako Loto, Joker, euro miliony, Loto 5 z 35 alebo Keno 10. Najoblúbenejšia je Loto. Jej prinícp je veľmi jednoduchý, kúpite si žreb a zadáte čísla, ktoré si myslíte, že budú vytipované. Novinka v tejto spoločnosti je, že možte tipovať aj cez internet. Je to vlastne úplne to isté, na internete sa vám objaví žreb a vy tam zadáte čísla. Tak či tak si možte vybrať 6 čísel z 49. Matematická prevdepodobnosť, že uhádnete všetky čísla a tým získate jackpot v hodnote 1 091 019,72 € je 1:13 983 816. Takže samy vidíte, že je to skutočne veľmi malá pravdepodobnosť.
Pri iných súťažiach ako napríklad Športka,  aj keď neuhádnete všetky čísla, tak stále je možná výhra. Samozrejme čím viacej čísel uhádnete, tým vačšia výhra bude. Síce jackpot je oveľa menší ako pri Lote, ale je zase oveľa vačšia pravdepodobnosť výhry.
Ďaľšia možnosť ako sa zapojiť do lotérie, je si kúpiť súťažný žreb, ktorý si možte zakúpiť skoro všade, ako na pošte, alebo v novinovom stánku. Takéto súťaže sú napríklad Prasa v žite, Bingo, Super prasa v žite, Kominár alebo Smajlík. Princíp takejto hry je veľmi jednoduchý, po zakúpení hracieho žrebu, si strhnete zadný obal a tam uvidíte či ste vyhrali a koľko ste vyhrali, alebo to budete musieť skúsiť ešte minimálne raz.
Ďaľšie jedno veľké pozitívum je, že výhry v lotériach niesú zdanené, takže všetko čo vyhráte je len a len vaše.
Alebo ak nemáte záujem investovať do takýchto vecí čas a peniaze, stále je možnosť si to zahrať rekreačne a to na nejakých akciach, alebo festivaloch, alebo spoločenských stretnutiach. Zvyčajne hlavný bod večera býva bingo, kde možte vyhrať pekné vecné odmeny, ak bude vyžrebované vaše číslo.

Reklama

Nové články

Stávkovanie cez mobil

V tomto článku je opísane všetko čo potrebujete vedieť o stávkovaní cez mobil.

Prečítajte si viac

Najnovšie články

Čaro Las Vegas

V článku sa dočítate o čare Las Vegas a čo to vlastne hranie v kasína obnáša.

Prečítajte si viac

Posledné články

Live stávkovanie

Live stávkovanie je jeden z najobľúbenejších druhov stávkovania. Ak o tom chcete vedieť niečo viac, tak si prečítajte tento článok.

Prečítajte si viac

Odkazy na partnerov

      ©  www.englishwizard.com. Všetky práva vyhradené. Mapa stránok   
    Winx hry