header image

Stávky na konské závody

V súčastnosti ľudia už vsádzajú azda na všetko. Napríklad tipujú čísla, ktoré budú vyžrebované, alebo hádajú kto vyhrá nejaký zápas. Dokonca už tipujú aj koľko golov padne v zapase, alebo koľko rohov sa bude kopať.
Ale jedno z najstarších veci na kotré ľudia vsádzali sú konské dostihy.
Táto individuálna súťaž, ktorá testuje rýchlosť koňa v cvale a šprinte, prípadne schopnosť koňa prekonávať prekážky. Má povod v antike. Prvé preteky sú datované na 9. február 1939 počas vády Henricha III. Víťaz získal trofej v podobe strieborného zvonca.  Prvé oficiálne preteky, presnejšie to boli národné majtrovstvá, sa uskutočnili v Anglicku za vlády Karola III.
Osoba, ktorá ovláda koňa, sa volá džokej.  Na sebe má dres vo farbách majiteľa koňa a má povinnosť nosiť helmu a bezpečnostnú vestu. Tento dostihový šport je veľmi oľúbený, má 3 druhy. Sú to rovinné, klusácke a prekážkové. Rovinné nemajú žiadne prekážky, sú veľmi rýchle. Kone pretekajú naraz na jednej dráhe a najrýchlejší je víťazom.V klusáckych kone nesmú cválať, ale len klusať. Prekážkové sa inak aj nazývajú steeplechase.  
Moj názor na tento druh sádzania je veľmi pozitívny, až na pár výnimiek. Prvá výnimka je, že zvyčajne je s týmito závodmi spojená  mafia. Veľa krát som už počul, ako človek prišiel o celý svoj majetok, niekedy dokonca aj o život.  Ďaľšia výnimka je, že niektorí majiteľia stajní sa k svojim štvornohým bežčom správajú ako k väzňom. Možme sa dokonca stretnúť a s pojmom ako tíranie zvierat.
Myslím, že tento sposob mínania svojich peňazí je celkom príjemný. Pretože si možte urobiť celodenný výlet s rodinou, ak je pekné počasie, tak aj nejaký chutný piknik pruchádza do úvahy. Stretnete tam veľa známich tvárí, alebo spoznáte nových zaujímavýh ľudí. Len si dajte pozor, aby sa z rodinného výletu nestala závislosť na celý život.
Princíp spočíva v tom, že vsadíte peniaze na svojho obľúbeného koňa a potom už len čakáte či vyhrá, alebo nie a ak vyhrá, tak ste vyhrali, ak prehral, tak aj vy ste všetko prehrali.

Reklama

Nové články

Stávkovanie cez mobil

V tomto článku je opísane všetko čo potrebujete vedieť o stávkovaní cez mobil.

Prečítajte si viac

Najnovšie články

Čaro Las Vegas

V článku sa dočítate o čare Las Vegas a čo to vlastne hranie v kasína obnáša.

Prečítajte si viac

Posledné články

Live stávkovanie

Live stávkovanie je jeden z najobľúbenejších druhov stávkovania. Ak o tom chcete vedieť niečo viac, tak si prečítajte tento článok.

Prečítajte si viac

Reklama

  ©  www.englishwizard.com. Všetky práva vyhradené. Mapa stránok