header image

Je burza druh stávkovania ?

Hrali ste už o peniaze ? Ak nie vy, tak určite milion ďalších ľudí áno. Vačšina ľudí už vyrástla zo vsádzania piškotiek, alebo kartičiek ako keď boli malí. Dneska už aj malé deti vsádzajú o peniaze. Dneska máte veľmi veľký výber kam vsadiť vaše peniaze. Napríklad vsádzanie na lotérie. Tie sú na Slovensku veľmi obľúbené. Odkedy najväčšia slovenská spoločnosť, Tipos Slovakia, umožnila svojim sádzkarom vsádzať aj na internete, tak tým pritiahla ešte viac zákazníkov. Dnes už pomaly každý druhý človek má svoj svoj vlastný stávkarsky účet. Ak nesádzajú na loterie, tak vsádzajú na športové výsledky. Okrem slovenskej spoločnosti Fortuna, ľudia najviac sádzkujú na zahraničných stránkach, ako bwin.
A ešte je tu jeden druh stávkovania s peniazmi a to podľa mňa ten najväčší. A je to finančné stávkovanie. Veľa ludí si zarába tým, že kupujú a predávajú na burze. Burza je osobitný druh organizovaného trhu, na ktorom predávajúci, kupujúci a spravidla aj sprostredkovatelia (tzv. brokeri, makléri, senzáli, dealeri, jobberi a podobne) uskutočňujú obchody istých zastupiteľných objektov (cenných papierov, tovarov, devíz, valút, poistiek, služieb a podobne) alebo práv na tieto objekty. Tieto objekty obchodu nie sú na tomto organizovanom trhu fyzicky k dispozícii (alebo dokonca ešte ani neexistujú). Tento organizovaný trh sa koná pravidelne na určitom mieste a v určitom čase a je pod štátnym alebo medzinárodným dohľadom. 
V poslednej dobe je veľmi moderné aj obchodovať s peňažnými menami. To znamená, že si premeníte istú sumu peňazí do vybratej meni. A potom čakáte kedy sa hodnota tejto meny zvýši alebo zmenší, podľa vašej situácie a potom si to premeníte naspať. Týmto sposobom sa dajú zarobiť veľké peniaze.
Ale chcel by som vás upozroniť, že akýkoľvek druh stávkovania nieje 100% zárukou peňazí. Síce existuje veľmi veľa užitočných rád ako si zvýšiť pravdepodobnosť úspechu, ale aj tak to nieje isté a veľa krát musíte mať veľa štastia aby ste získali nejaké peniaze a veľa krát sa stalo, že ľudia toto štastie nemali a prišli o všetky svoje peniaze a teraz žijú pod mostom.

Reklama

Nové články

Stávkovanie cez mobil

V tomto článku je opísane všetko čo potrebujete vedieť o stávkovaní cez mobil.

Prečítajte si viac

Najnovšie články

Čaro Las Vegas

V článku sa dočítate o čare Las Vegas a čo to vlastne hranie v kasína obnáša.

Prečítajte si viac

Posledné články

Live stávkovanie

Live stávkovanie je jeden z najobľúbenejších druhov stávkovania. Ak o tom chcete vedieť niečo viac, tak si prečítajte tento článok.

Prečítajte si viac

Reklama

  ©  www.englishwizard.com. Všetky práva vyhradené. Mapa stránok